Fairfield Ledger
http://fairfield-ia.villagesoup.com/p/1055121

Neighbors Growing Together | Oct 22, 2014

Iowa prep cross-country rankings

Sep 12, 2013

These weekly rankings are published by the Iowa Association of track coaches.

Class 4 A Boys

 

1. Linn Mar

2. Johnston

3. Waukee

4. Pleasant Valley

5. Dubuque Hempstead

6. Cedar Falls

7. Dowling Wet DM

8. City High Iowa City

9. Dubuque Senior

10. Iowa City West

11. Prairie CR

12. Burlington

13. Washington CR

14. Ames

15. Sioux City East

 

Class 3A Boys

 

1. Pella

2. Charles City

3. Algona

4. Decorah

5. Boone

6. Center Point Urbana

7. Heelan Sioux City

8. Fort Madison

9. Grinnell

10. Xavier CR

11. Ballard

12. Vinton Shellsburg

13. Glenwood

14. Knoxville

15. Garner Hayfield

 

Class 2A Boys

 

1. Monticello

2. Gilbert

3. Tipton

4. Shenandoah

5. Osage

6. St. Edmond FD

7. East Marshall

8. Unity

9. Spirit Lake

10. North Polk

11. Western Christian

12. Dike New Hartford

13. Mid Prairie

14. Regina IC

15. Albia

 

Class 1A Boys

 

1. Denver

2. Riverside

3. St.Albert CB

4. Trinity Christian

5. West Lyon

6. Marquette

7. Turkey Valley

8. South Winneshiek

9. Central Elkader

10. Nodaway Valley

11. Boyer Valley

12. Wapello

13. Highland

14. Logan Magnolia

15. Pekin

 

Class 4 A Girls

 

1. Lin Marr

2. Pleasant Valley

3. Ames

4. West Iowa City

5. Kennedy CR

6. Muscatine

7. Dowling West DM

8. Waukee

9. Johnston

10. City High Iowa City

11. Ankeny Centenial

12. Washington CR

13. Dubuque Senior

14. Cedar Falls

15. Urbandale

 

Class 3A Girls

 

1. Decorah

2. MOC/FV

3. Assumption Davenport

4. Harlan

5. Wahlert Dubuque

6. Pella

7. Grinnell

8. Dallas Center Grimes

9. Heelan Sioux City

10. Fort Madison

11. Williamsburg

12. Shenandoah

13. Crestwood

14. Solon

15. Spencer

 

Class 2A Girls

 

1. Western Christian

2. Unity Christian

3. Northeast

4. Gilbert

5. Regina IC

6. East Marshall

7. Davis County

8. Dike New Hartford

9. Cascade

10. North Fayette

11. Panorama

12. Monticello

13. North Polk

14. Roland Story

15. Spirit Lake

 

Class 1A Girls

 

1. Griswold

2. Pekin

3. Central Elkader

4. North Linn

5. Earlham

6. Pocahontas Area

7. St. Albert

8. Marquette

9. South Winneshiek

10. Tri Center

11. Denver

12. Durant

13. South Hamilton

14. Lynnville Sully

15. Eagle Grove

 

Comments (0)
If you wish to comment, please login.